Udlejning af entreprenørmaskiner med fører på Djursland og Århus

Skal du for eksempel flytte en større mængde jord, skabe fundamentet til en ny garage eller græsplæne, lægge ny indkørsel, flytte materialer eller grave hul til havetrampolinen? Det kan være en uoverskuelig opgave at stå alene med en jord- eller anlægsopgave – og derfor kan det være en god idé at leje en entreprenørmaskine med en erfaren fører.

Udlejning af maskiner til mange typer opgaver

Via vores søsterselskab O.J. A/S har vi forskellige maskiner, som vi inklusive fører kan udleje på timebasis eller til en aftalt pris over en længere periode i Østjylland, deriblandt Grenaa, Trustrup, Ebeltoft og Aarhus.

Maskinudlejning med fører kan bruges til eksempelvis:

  • Jordarbejde
  • Anlægs- og belægningsarbejde
  • Nedbrydning

Du får professionelle og topmoderne entreprenørmaskiner samt en erfaren fører. På den måde får du din opgave klaret hurtigere og lettere.

Vil du vide mere maskinudlejning med fører?

  • Minilæsser
  • Minigraver
  • Gravemaskine
  • Gummiged
  • Traktor og vogn til jordkørsel

 

Ønsker du at vide mere om, hvordan vi i samarbejde med O.J. A/S kan hjælpe dig med dit entreprenørarbejde – eller ønsker du et uforpligtende tilbud? Så kontakt os for at få en uforpligtende snak om udlejning af entreprenørmaskiner med fører.

Vi ser frem til at give et bud på, hvordan dit entreprenørarbejde kan løses mest effektivt. Vi dækker hele Djursland og Århus-området.

Kvalitet i fokus

Vi ved, at det bedst kan betale sig at holde materiel og værktøj i pæn og ordentlig stand – så holder det længere og er altid klar til at tage fat. Derfor er entreprenørmaskinerne hos Michael og Hussnedkeren A/S og O.J. A/S altid velholdte og serviceret.

Samme tankegang har vi, når det kommer til vores mandskab. Alle vores medarbejdere er erfarne og har de rette uddannelser og kurser. Har du brug for at leje en entreprenørmaskine med en kompetent fører, så kontakt os allerede i dag!

Udpluk af opgaver vi har løst hos vores kunder

Michael & Hussnedkeren A/S laver snedker-, tømrer- og entreprenørarbejde – primært på Djursland og i Aarhus-området, men vi løser også opgaver i resten af landet. Hvad kan vi gøre for dig?

Præfabrikerede træelementer til DBNG-byggeri

Daginstitution opført efter DGNB-standarder

I 2024 stod en ny daginstitution færdig til indvielse nær Randers. Bygningen er opført som en letkonstruktion i ét plan og er udviklet med ambitioner om både DGNB Guld og DGNB Hjerte. Michael & Hussnedkeren A/S stod som underentreprenør for store dele af tømrerentreprisen.

Læs mere »